CENTRAL BLOG | Nevşehir

Kartpostallar Kadar Güzel: Kapadokya

KARTPOSTALLAR KADAR GÜZEL: KAPADOKYA

Yazın ayrı kışın ayrı güzel olan Kapadokya tam da “Yurt dışına gitmeye ne gerek var? Önce bir ülkemizdeki güzellikleri gezelim” sözündeki güzelliklerden! Kapadokya yöresindeki tüm tarihi dokuları, doğal güzellikleri ve bölgedeki eski uygarlıklardan günümüze kalan yerleri görmek için en az iki gün gerekiyor.

Hafta sonunuzu farklı bir şekilde değerlendirmek ve hayatınız boyunca unutamayacağınız bir macera yaşamak istiyorsanız, 1985 yılından bu yana UNESCO tarafından Dünya Mirası Tescilli Sit Alanı kabul edilen Kapadokya doğru seçim!

...

Göreme Yöresi

Göreme’de bir gününüzü dolu dolu geçirebileceğiniz kadar görülecek şeyler ve gezilecek yerler var. Kartpostallardan ve Türkiye tanıtım videolarından bildiğiniz o muhteşem Peri Bacaları manzarasını Göreme Açıkhava Müzesi’nde canlı canlı görebilir, dilerseniz de bu doğa harikası oluşumların üzerinde sıcak hava balonuyla gezebilirsiniz. Göreme’de ayrıca gezebileceğiniz yerler; Güvercinlik Vadisi, Güllüdere Vadisi, Uçhisar.

...
...

Avanos

Çömlekleriyle ünlü bu güzeller güzeli beldede çanak atölyelerini gezebilir, dönüşte sevdiklerinize hediye edebileceğiniz onlarca çeşitte ve boyda çanak ve çömlekler bulabilirsiniz. Avanos’a gitmişken merkezden arabayla yalnızca beş dakika uzaklıkta bulunan muhteşem Özkonak Yeraltı Şehri’ni gezebilir, -adından mütevellit- çömlekte hazırlanan enfes testi kebabından tadabilirsiniz.

...

Testi Kebabı

Kapadokya’ya gitmişken deneyebileceğiniz diğer leziz yöresel yemekler; aside, (un helvasına benzeyen, yumurtalı bir tatlı) etli yaprak sarması, gül böreği, kiremitte çoban kavurma tandır, düğün çorbası ve güveç.

...

Nereye Ne Zaman Gitmek İstersen Central’la Yollar Senin

Kapadokya’nın güzellikleri, gezilip görülecek yerleri anlatmakla bitmez. Siz en iyisi en yakınınızdaki Central Rent a Car noktasına uğrayın, maceranızı konforla birleştirin.

Diğer Makaleler

Unutulmaz Bir Hafta Sonu Kaçamağı: Sapanca

Sapanca

  Kış geldi diye canınız evden çıkmak istemiyorsa, bu yazıyı okuduktan sonra fikrinizi değiştirebilirsiniz! K...

Devamını Oku